@🔻VETO Plutonowicze!

W związku z polityką Electronic Arts, a także faktem, że Battlefield V został przyjęty dość nieprzychylnie przez środowisko graczy, dla przetrwania naszego plutonu, musimy zmienić charakter jego działania. Dotychczas naszą główną grą był Battlefield, jednak 4 większości z nas najzwyczajniej już się przejadła, 1 raczej nie została przyjęta w ogóle ciepło, natomiast V jest zupełnie inną historią. Choć gra się rozwija, to nie rokuje wcale dobrze, a przynajmniej nie na tyle, aby przykuć naszą większą uwagę.

W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni podjąć drastyczne kroki w działaniu. Informujemy, że z dniem dzisiejszym składka, która była próbnie wprowadzona jako obowiązkowa, znów przestaje jako taka funkcjonować. Będzie znów opierać się na dobrowolności. Minimalna wartość natomiast pozostaje ta sama – 10 zł.

Drugą ważną decyzją, jaką musimy podjąć w związku z zawieszeniem obowiązkowej składki, jest zamrożenie serwera BF4. Uznaliśmy, że skoro sama gra już dla większości jest przeżytkiem, nie ma sensu dłużej utrzymywać tej przestrzeni, a, w razie konieczności, zawsze można na nowo ją utworzyć.
Trzecia, największa zmiana, dotyczy funkcjonowania plutonu. Od tej pory staje się on platformą multigamingową, pierwotnie z czterema sekcjami. Wśród nich znajdują się sekcje:

• Battlefield (ujmująca wszystkie gry BF),
• The Division,
• Rainbow Six – Siege,
• Counter Strike

W miarę rozwoju rynku gier, ilość ta może naturalnie ulec zmianie. Wszystko bowiem zależy od rozwoju poszczególnych tytułów, jak i pojawiania się nowych czy eksploatacji starych.
Co się z tym wiąże? Przede wszystkim fakt, że można przynależeć do maksymalnie trzech sekcji, jednak jedna z nich będzie główną i będzie wymagała od gracza większego zaangażowania, niż dwie pozostałe.

 

Każda sekcja będzie miała również swojego admina, odpowiedzialnego za jej funkcjonowanie. Będzie również odpowiedzialny za organizację różnych wydarzeń, od luźnych gier, przez treningi, po wyjątkowe imprezy i sparingi.

Druga rzecz – likwidacja systemu stopni i zastąpienie go sekcjami. Każdy wówczas otrzyma oznaczenie, jaką ma określoną sekcję główną.
Przekształceniu również ulegnie system punktów za aktywność. Będą one naliczane m.in. za aktywność na Discordzie, zarówno na kanałach tekstowych, jak i głosowych. Minimum czasowe to 1000 minut miesięcznie na kanałach VOICE (16 GODZIN). To tak na początek. Statystyki discorda znajdują sie pod tym linkiem i tymi statystykami będziemy wyciągać waszą aktywność.
https://www.statbot.net/guild/253148905158606850/voice

Obecne ogłoszenia o treningach zostaną zastąpione tablicą ogłoszeń, gdzie będzie można zapisać się na wspólną weekendową rozgrywkę w dany tytuł. Będzie to również objęte punktacją.

Także Discord zostanie przebudowany na potrzeby multigamingu już wkrótce.